fbpx

Jak wypłacić środki za sprzedane własne oferty na refseller.pl?

 

Jeżeli postanowisz zlecić wypłatę środków za sprzedaż Twoich ofert na refseller.pl, musisz wykonać kilka czynności.

W pierwszej kolejności przygotuj kody, które otrzymałeś od Klientów, którzy zakupili Twoją ofertę. Następnie kliknij po prawej stronie przycisk "Sprzedaż":

W wiadomości e-mail, informującej o sprzedaży Twojej oferty, otrzymałeś pierwszą część numeru kuponu. Klient, który realizuje u Ciebie ofertę, musi podać Tobie cały kod. Żeby zatwierdzić transakcję i przekazać środki do wypłaty wpisz drugą część otrzymanego kodu w pole "Wprowadź kupon". Wówczas środki będą dostępne do wypłaty. Bez potrzeby zachowania ustawowego terminu 14 dni na odstąpienie od umowy.

Następnie po prawej stronie kliknij w przycisk "Transakcje". Pojawi się poniższa strona:

 

W historii transakcji będą odnotowane wszystkie transakcje, jakie będą związane z Twoim kontem. Będą tutaj odnotowane wszystkie sprzedaże Twoich ofert. Suma kwot tych transakcji będzie w polach "Produkt". Są to wartości brutto, bo takie zostały przez Ciebie wpisane podczas dodawania ofert.

Jeżeli poleceni przez Ciebie Klienci dokonają zakupów na platformie handlowej refseller.pl, to pojawi się ona w polach "Sprzedaż" i "Prowizje".

Jeżeli ktoś z poleconych przez Ciebie Klientów również zacząłby wystawiać swoje oferty sprzedaży produktów lub usług i doszłoby do ich zakupu, to w takiej sytuacji również otrzymasz prowizję. Będzie ona odnotowana w polach "Pośrednictwo" i "Prowizje".

U góry, po lewej stronie, gdzie "Saldo: 0", jest suma wszystkich zakupionych ofert. W środkowym oknie ("Oczekujące") wyświetlają się kwoty z opłaconych ofert. Po prawej ("Do wypłaty") są dostępne środki do wypłaty, gdzie upłynął ustawowy czas na odstąpienie od umowy, chyba, że oferta została już zrealizowana i został wpisany kod, to środki są dostępne przed upływem 14 dni.

Kwota do wypłaty z pola "Prowizje" jest kwotą netto, czyli płatnicy podatku VAT doliczają do tej kwoty podatek VAT.